Minőség

Minőség

Több mint 15 éve a legjobb minőséget nyújtjuk a vásárlóinknak.
Legjobb ár

Legjobb ár

Nálunk a legolcsóbban az egész országban.
Gyors feldolgozás és kiszállítás

Gyors feldolgozás és kiszállítás

Rendelésedet 2-5 nap alatt feldolgozzuk és kiszállítjuk.
Biztonságos csomagolás

Biztonságos csomagolás

A csomagodra nagy odafigyelést biztosítunk.
Ügyfélszolgálat

Ügyfélszolgálat

Ha bármiben elakadtál akkor keress minket a +36/20/298-8250-es telefonszámon.
14 napon belüli ellálási jog

14 napon belüli ellálási jog

Rendeltél tőlünk, de mást kaptál mint amit szerettél volna? Keress minket és kicseréljük a problémás terméket.

Blog

A digitális pH mérő előnyei

A digitális pH mérő előnyei

A különféle anyagok, mint például a föld és a víz is, de akár az ételek kémhatásának megállapítására pH-szondát szokás alkalmazni. A vezetőképesség mérők többsége emellett a hőmérséklet mérésére is kiválóan alkalmasak.
Egy pH-mérő műszerrel tehát nagyon különböző fajta méréseket is el tudunk végezni.
A hőmérséklet hatása a pH mérésre; hőmérséklet-kompenzáció

A hőmérséklet hatása a pH mérésre; hőmérséklet-kompenzáció

A mérési eredményeket illetően az egyik legfontosabb befolyásoló környezeti tényező a hőmérséklet. Ennek egyik oka, hogy a mérendő oldatok pH-ja változik a hőmérséklet függvényében. Sőt, elmondhatjuk, hogy a hőmérséklet nem csak a pH értéket, hanem magát a mérőeszközt és a mérést is befolyásolja, ezért torzíthatja az eredményeket a változó hőmérséklet.

A kalibrálás során használt pufferoldat fontosságáról

A kalibrálás során használt pufferoldat fontosságáról

A vezetőképesség mérők kalibrálásához puffert szükséges használnunk.
Jó néhányan vélekednek akként, hogy desztillált vagy egyszerű vízzel is elvégezhető a pH-szonda beállítása, ám ez pontatlan információ.
A pH mérő műszer beállítása elengedhetetlen ahhoz, hogy valóban egzakt eredményeket kaphassunk a mérések alkalmával, melyek meghatározóak lesznek bármilyen felhasználási területről is legyen szó. A hamis adat, hogy a pH-szonda kalibrálását desztillált vízzel is el lehet végezni, onnan ered, hogy az emberek többsége úgy gondolja, ezek pH-értéke hét, vagyis semleges. Ez azonban nem felel meg a valóságnak. A nagyon tiszta víz pontosan tisztasága miatt nem alkalmas a pH mérő műszer kalibrálására.
A kémhatás mérése indikátorokkal

A kémhatás mérése indikátorokkal

PH értéket számos eszközzel mérhetünk. A hétköznapi életben ezek közül a legelterjedtebbek az indikátorok, amelyekkel végzett mérések a kolorimetriás mérések csoportjába tartoznak. Az indikátorok olyan anyagok, amelyek bizonyos kémhatású oldatokkal találkozva megváltoztatják a színüket. Az indikátorokat természetes és mesterséges csoportra oszthatjuk, pl. a régen sokat emlegetett lakmusz a természetes indikátorok közé tartozik.

 

A lakossági vízszűrés célja

A lakossági vízszűrés célja

A vízszűrési technológiák fejlődése egyre több szennyeződés eltávolítását teszi lehetővé az emberi felhasználásra bevont vízből (ami nem csak az ivóvizet jelenti). Az újítások, felfedezések, illetve a régi módszerek újrafelfedezése először mindig új területet hódit meg a víztisztítás számára, majd megszületnek a megoldások arra is, hogyan integrálják ezeket a technológiákat a korábban már bevált rendszerekbe.
A medence pH-mérő

A medence pH-mérő

Ahogyan az ivóvizünk pH-értékét ajánlatos ellenőrizni a medencénk vizét is megvizsgálhatjuk egy vezetőképesség mérő segítségével. Mind a nyilvános fürdők, mind pedig a magán medencék vizén szokás időnként elvégezni a pH-szondával történő mérést.
A pH mérést befolyásoló tényezők

A pH mérést befolyásoló tényezők

A pH mérést befolyásoló tényezők és az egyes módszerek hibalehetőségei:
Kolorimetriás mérések esetében:

Sóhiba, alkoholhiba, alkaloidhiba.
Műszeres mérések esetében:
Mire figyeljünk oda a műszer használatakor?

A pH mérő műszer kalibrálása

A pH mérő műszer kalibrálása

Századunkban egyre többen és egyre több helyen alkalmazzák egy adott közeg vagy anyag kémhatásának megállapítására a pH-szondát, ám a kalibrálás szükségességéről és menetéről a többségük csak vajmi keveset tud.

Azt érdemes tudni, hogy egy nem megfelelően kalibrált, esetleg egy egyáltalán nem kalibrált vezetőképesség mérővel történő eredmény semmilyen esetben sem a valós értéket mutatja. Éppen ezért szükség mutatkozik a pH-szonda beállítására, legyen szó a medence pH mérőről vagy a víz pH mérőről.
 
A pH-mérő felhasználási területei

A pH-mérő felhasználási területei

A pH-mérő az élet számos területén használatos mérőeszközök sorát bővíti, hiszen manapság már majdnem minden anyagnak megállapíthatjuk a kémhatását.
A pH-szonda főként a termelők számára jelent óriási segítséget, hiszen használatával megmondható, hogy a talaj savas-e vagy lúgos. 
A pH-mérők hasznossága

A pH-mérők hasznossága

A pH-mérő műszert a növénytermesztés területén nem csak a talaj kémhatásának mérésére alkalmazhatjuk, hanem a tápoldat pH-értékének mérésére is, mely szintén a betakarítás sikerességéhez járul hozzá. Elsőként azonban a talaj kémhatását szükséges mérni a pH-mérővel. Egy-egy növénynek más-más fajta táptalaj felel meg. Ez a tény már régóta ismeretes, azonban a vezetőképesség mérésével sokkal egyszerűbben megállapítható. Ennek ismeretében eldönthetjük, hogy milyen veteményt ültessünk arra a földterületre, amely lúgos, vagy éppen savas. Nem árt tudni, hogy a legtöbb növény, vetemény számára a kémiailag semleges talaj a leginkább ideális.
 
A pH-szonda alkalmazása a talaj kémhatásának mérésére

A pH-szonda alkalmazása a talaj kémhatásának mérésére

Bár a vezetőképesség mérő felhasználási területe igencsak széleskörű, a kertészetben és a mezőgazdaságban kiemelt helyet foglal el. Jelentős szerepét a pH-szonda annak köszönheti, hogy a termőföld kémhatásának, azaz sav-bázis egyensúlyának megállapítása kulcsfontosságú tényező, ugyanis ez képezi az alapját a hatékony termény betakarításának.

Minden növénynek más talaj felel meg ezért, mielőtt elültetjük, érdemes ellenőrizni a táptalaj kémhatását, majd ennek függvényében dönteni arról, hogy megéri-e ott az adott növényt termeszteni. Azt is érdemes tudni, hogy a termőföld pH-értéke esztendők elteltével is csupán kismértékben fog majd változni.
 
A talaj EC és pH mérése

A talaj EC és pH mérése

Mindkét mérésfajtát ajánlatos rendszeresen elvégezni, hiszen ez a növénytermesztés egyik legjelentősebb művelete. Amennyiben nem tudjuk a talaj sótartalmát, illetve EC értékét, elkövethetjük azt a hibát, hogy nem jó tápoldatokat használunk. Mielőtt elvégeznénk az alaptrágyázást, mérjük meg, hogy lúgos-e, vagy pedig savas a termőtalaj.
Ezt követően sem árt, sőt napi rendszerességgel is elvégezhetjük a mérést, ha talaj nélküli termesztést preferáljuk.
 
A vezetőképesség és a víz tisztaságának összefüggései

A vezetőképesség és a víz tisztaságának összefüggései

A víz vezetőképesség attól függ, milyen arányban tartalmaz oldott sókat, hiszen annak töltéssel rendelkező részecskéi teszik lehetővé a vezetést. Minél tisztább a víz, a vezetőképessége annál alacsonyabb, míg a természetes vizek vezetőképessége nagyon széles skálán mozog, attól függően mit tartalmaznak oldott állapotban.
A vezőtképesség jelentősége

A vezőtképesség jelentősége

A vezetőképesség paraméterének a mezőgazdaságban mind a talaj tápanyagtartalmának, mind a locsolóvíz minőségének vonatkozásában jelentősége van. Azért fontos a talajban és a vízben is a vezetőképesség mérése, mert a növénytermesztés egyik alapvető feladata a növények számára optimális só- és tápanyagtartalom biztosítása. A trágyázás és a tápoldatozás mikéntje (gyakoriság, szerválasztás stb.) ezen mérések alapján kell, hogy történjen, hiszen az élő növények számára se a tápanyaghiány, se a túlzott sótartalom nem ideális, sőt veszélyes is lehet.


 

A vezetőképesség mérése, műszertípusok

A vezetőképesség mérése, műszertípusok

Az oldatok vezetőképessége a hőmérsékletének függvényében változik, ezért kizárólag olyan mérőeszközzel lehet az EC értéket megmérni, amely képes a hőmérséklet-változás következményeinek kompenzálására, vagy a kapott adatokat a hőmérséklet-változás együtthatóinak ismeretében át kell fordítani 25 ºC-ra.

A víz pH-értékének mérése pH-szondával

A víz pH-értékének mérése pH-szondával

A vezetőképesség mérők által rengeteg anyag, legyen szó folyékony vagy szilárd állapotúról, pH-értéke, azaz kémhatásának megállapítása vált lehetővé. Ezt pedig kihasználhatjuk otthonunkban is.

A vezetőképesség mérők által rengeteg anyag, legyen szó folyékony vagy szilárd állapotúról, pH-értéke, azaz kémhatásának megállapítása vált lehetővé. Ezt pedig kihasználhatjuk otthonunkban is.

Az EC mérők fajtái

Az EC mérők fajtái

Mivel EC mérőket a hétköznapi életben számos dologra használhatunk, és ezeken a területeken más és más elvárásoknak kell megfelelniük, ezért a kereskedelemben több fajtájú és méretű eszköz kapható. A felhasználási területet tekintve vannak laboratóriumi, házi, kerti mérők, továbbá különálló csoportot alkotnak a víztisztaság mérésére alkalmas EC mérők.
 

Az elektrokémiai mérőműszer felépítése

Az elektrokémiai mérőműszer felépítése

A kémhatás mérésének kivételesen pontos módszere az elektrokémiai mérésmód. Ez műszer segítségével történik, amelyhez két elektróda tartozik. Az egyik elektróda érzékeny a kémhatásra, a másik, az ún. kontroll vagy referencia elektróda pedig nem. A referencia elektróda belsejében ezüst/ezüst klorid található, amely stabil pH értéket és változatlan potenciált mutat. Az elektróda külsején ún. só-híd biztosítja az ezüst oldat kapcsolatát a vizsgálandó mintával, amely igen érzékeny terület. A pH érzékeny elektródát üvegmembrán borítja (kb. 100 mikron vastagságú).
Az elektromos pH mérőműszer működése, kalibrálás

Az elektromos pH mérőműszer működése, kalibrálás

A kémhatásmérő elektromos műszer működése azon alapul, hogy az oldatban mért potenciálváltozás mértéke összefügg a kémhatás változásával (illetve fordítva): szobahőmérsékleten kb. 60 mV/pH potenciálváltozásnak 1 pH egységnyi kémhatás-változás felel meg. Mivel a hőmérséklet befolyásolja az oldatok pH-ját, a szobahőmérséklettől eltérő környezetben ez az érték változhat.
Az rH2 mérése

Az rH2 mérése

Ahhoz, hogy meg tudjuk valósítani az rH2 mérést szükséges mérni a kémhatást, az ORP- értékét, azaz a redoxipotenciált, valamint a hőmérsékletet. Az efféle mérések kivitelezhetők két fajta műszerrel. A leginkább ajánlott készülék az egyszerű pH/ORP/Temp. 
Lehetséges-e, illetve ajánlatos-e a desztillált vízzel való kalibrálás?

Lehetséges-e, illetve ajánlatos-e a desztillált vízzel való kalibrálás?

Sokunkban megfogalmazódott már a kérdés, hogy milyen vízzel kalibráljunk. Lehet-e nagyon tiszta, vagy esetleg desztillált vízzel kalibrálni a pH-mérőnket? Természetesen sokan azt gondolhatjuk, hogy az egyszerű, tiszta víz pH-értéke 7, és éppen ebből kifolyólag ezzel a tiszta vízzel való kalibrálás nem okozhat különösebb problémákat a pH-mérőben.
Ám téves ez az elgondolás, mert tilos a pH-mérő tiszta vízzel történő kalibrálása.
 
Mi a vezetőképesség?

Mi a vezetőképesség?

A vezetőképesség (electrical conductivity – EC) más néven konduktancia, fizikai oldalról megközelítve az ellenállás reciproka. Az elektromos vezetők olyan anyagok, amelyek szabad ionokat (elektromos töltéssel rendelkező részecskék) tartalmaznak, amelyek elmozdulását áramnak nevezzük. A másodfajú vezetők, azaz elektrolitok vezetőképességét a bennük található só(k) kristályrácsából kiszabadult ionok adják.
Mi alapján érdemes választani pH-mérőt?

Mi alapján érdemes választani pH-mérőt?

Elsősorban azt kell meghatároznunk a pH-mérő vásárlása előtt, hogy mit is szeretnénk mérni vele.
Ajánlatos tudni, hogy ez nagymértékben befolyásolhatja, hogy milyen precizitással mérni tudó készüléket vásároljunk. Például felesleges, és nem utolsó sorban korántsem pénztárcakímélő megoldás egy nagyon pontosan mérni tudó készülék beszerzése, ha nincs is szükségünk nagyon precíz mérési eredményekre. 
Mi az a pH?

Mi az a pH?

A pH egy mértékegység nélküli mennyiségi egység, amely a különféle anyagok kémhatását jellemzi, illetve mutatja meg. A nagyon bonyolult háttérinformációkba kémiai szaktudás nélkül nem érdemes belemenni, itt elég az, hogy a pondus Hidrogenii, azaz a pH nagysága az oxónium ionok számával (pontosabban koncentrációjával) van összefüggésben, minél magasabb, annál kisebb a pH, annál inkább a savas felé tolódik el a kémhatás, minél kisebb, annál alacsonyabb az oxóniumion-koncentráció, emelkedik a pH és így a lúgos kémhatás felé indulunk el.
Mi az antioxidáns?

Mi az antioxidáns?

Nagyon egyszerűen fogalmazva az antioxidánsok késleltetik, illetve gátolják az oxidáció folyamatát. Azonban az antioxidánsok csoportja sokkal szélesebb körű, mint azt a hétköznapokban használni szokás. 

 

Miért mérünk pH-t?

Miért mérünk pH-t?

Az ember számos okból mérhet pH-t, bár a háztartásban még nem különösebben elterjedt dolog ez, legalábbis hazánkban. A talaj kémhatása fontos lehet a kiskertet művelőknek, a kerti medence vizének kémhatása fontos a tisztán tarthatóság és a fertőzések elkerülése szempontjából, a borászoknak a folyamatok kézben tartása, az akvaristának az optimális akváriumi víz létrehozása szempontjából.

 
Miért ne kalibráljuk a pH-szondát desztillált vízzel?

Miért ne kalibráljuk a pH-szondát desztillált vízzel?

A vezetőképesség mérők kalibrálásának szükségessége ma már vitathatatlan tény, ám sokan nem tartják be a beállítás különféle feltételeit, melyek a kapott mérési eredmény pontosságához járulnak hozzá. Ebből kifolyólag pedig nem kapunk egzakt eredményeket.
Milyen pH-mérőt vásároljak?

Milyen pH-mérőt vásároljak?

A kémhatás ismeretében, melyet legegyszerűbben és legbiztosabban egy pH-mérő segítségével állapíthatunk meg, jóval okosabban tudunk tervezni. De kinek is lehet szüksége egy pH-mérőre? Milyen alkalmazási területei ismeretesek?
Mire érdemes ügyelni a pH-mérés alkalmával?

Mire érdemes ügyelni a pH-mérés alkalmával?

Tippek a legpontosabb pH eredmény érdekében
A kalibrálás gyakoriságának szükségességét nagymértékben befolyásolja a mérni kívánt minta fajtája, az elektróda állapota és az eredmény pontossága is. A minél egzaktabb eredményhez (≤±0.02pH) a kalibrálás után közvetlenül kell elvégezni a mérést. Előírás, ha heti szinten kalibrálunk, akkor a pontosság nem nagyobb ±0.1pH értéknél. A kémhatás méréséhez használt mérőeszközt az alábbi esetekben kell rögtön kalibrálni:

Mire jók a pufferoldatok?

Mire jók a pufferoldatok?

A pufferoldatok olyan vegyületek, amelyeknek nagyon stabil (és ismert) a kémhatása, és bizonyos kapacitáshatárig akkor sem változik, ha az övétől eltérő kémhatású oldatot adagolunk hozzá. Nagyon egyszerűen – és tudománytalanul, mégis közérthetően – megfogalmazva a pufferek olyan oldatok, amelyek bizonyos mértékig képesek elnyelni egy hozzájuk adott oldat kémhatását.
Néhány javaslat, mielőtt pH-mérőt vásárolna

Néhány javaslat, mielőtt pH-mérőt vásárolna

Mielőtt megvásárolnánk a számunkra leginkább szimpatikus pH-mérőt, előtte gondoljuk át, hogy mit szeretnénk majd vele mérni.

Bár elsőre igencsak praktikusnak tűnhet egy kombinált pH/EC mérő, ám a gyakorlatban nem az. Ha valamilyen nagyobb ütés éri, vagy leesik, akkor egyiket sem tudjuk használni. Ha elromlik az elektróda pH eleme, szükséges egyidejűleg az EC mérő részének cseréje is. 

Ozmózis, reverz ozmózis

Ozmózis, reverz ozmózis

Az egyik legfejlettebb vízszűrési technológia, amely néhány éve indult világhódító útjára, a NASA technológiaként is emlegetett ozmózisos szűrés. Az ozmózis tulajdonképpen egy természeti jelenség, amelynek során, ha két különböző koncentrációjú oldat egy féligáteresztő membránon keresztül kapcsolatba kerül egymással, akkor a hígabb oldatból tiszta víz áramlik át a koncentráltabb oldatba.
pH indikátor oldatok

pH indikátor oldatok

A folyadék pH indikátorok sokkal pontosabb kémhatás-meghatározást tesznek lehetővé, mint az indikátorpapírok. Nem jellemző rájuk az ún. vérző indikátorcsík (vagy más néven sav-bázis hiba) jelensége sem, azaz nem változtatják meg saját kémhatásuk révén a mérendő tesztfolyadék pH-ját. A folyadék formátumú indikátorok sokkal érzékenyebben mutatnak változást a kémhatás-változás hatására is.
Részletesebben a pH-érték fogalmáról

Részletesebben a pH-érték fogalmáról

Sokat hallhattunk manapság a pH-értékről, vagy más néven a kémhatásról. Ha azt halljuk, vagy olvassuk, hogy valamilyen anyagnak a pH-értéke 7, akkor az azt jelenti tulajdonképpen, hogy semleges. Amennyiben a mért érték 7 alatti, a víz savasságáról beszélhetünk, ha viszont 7 feletti az eredmény, a víz lúgos. Természetesen nem kell azonnal a legrosszabbra gondolni a víz savassága esetén sem, hiszen ez nem azt jelenti, hogy savakkal van tele. 

Talajmintavétel és EC értékek értelmezése

Talajmintavétel és EC értékek értelmezése

Talajmintát több helyről vegyünk az ágyáson belül. A ideje mindig a tápoldatozást megelőző időszak, a mintavétel helye az ikersor több pontja legyen, átlagosan fejlett növények közelében. Válasszunk nagyjából egyformán fejlett töveket, olyanokat, amelyek kártevőmentesek, mert a fertőzöttség megváltoztathatja a növény tápanyagfelvételét, aminek következtében a gyökeréhez közeli földben felgyűlhetnek a tápanyagok.
 

Víztisztaság, víztisztítás

Víztisztaság, víztisztítás

Mivel a vezetőképesség-mérésnek az egyik legfontosabb gyakorlati területe a vízminőség megállapítása, ezért fontos kitérnünk kicsit a víz minőségének fogalmára, arra, hogy mit mérünk, ha víz vezetőképességet mérünk, illetve milyen módokon lehet fokozni a víz tisztaságát és minőségét.

A víz minősége fordítottan arányos a vezetőképességével, hiszen azt a vízben oldott sók ionjai biztosítják.

Vízszűrési Technológiák

Vízszűrési Technológiák

A legegyszerűbb vízszűrők a mechanikus vízszűrő berendezések, amelyek a vízben lebegő, nagyobb szemcseméretű szennyeződések eltávolítására alkalmasak. Ezeket általában önmagukban nem alkalmazzák, hiszen ivóvíz minőségű víz előállítására nem alkalmasak (mondjuk koszos vízből),de a legtöbb vízszűrő rendszernek része ilyen mechanikus szűrőegység.

Hírlevél